сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Вести

ФОТО: Излезност по општини – еве каде најмногу, а каде најмалку се гласало до 13 часот

ФОТО: Излезност по општини – еве каде најмногу, а каде најмалку се гласало до 13 часот
МИА

360.565 граѓани до 13 часот го искористиле правото на гласање. Ова се податоците од Државната изборна комисија на обработените податоци од 94,14% избирачки места.

Најголема излезност до 13 часот има во Новаци 43,7 проценти. Висока излезност има во Градско, Дојран, Крива Паланка, Карбинци, Кратово, Крушево, Демир Хисар, Кривогаштани, Крушево, Лозово, Новаци, Чашка, Ранковце….

Коронавирус