вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 161
home Вести

ФОТО: Иванов со семејството и градоначалникот Јанчев на полноќна велигденска литургија во Кавадарци

ФОТО: Иванов со семејството и градоначалникот Јанчев на полноќна велигденска литургија во Кавадарци

Претседателот Ѓорге Иванов заедно со сопругата Маја Иванова и синот Иван, по повод големиот христијански празник Велигден, присуствуваше на Свечената Воскресна литургија во црквата „Света Петка Преподобна“ во Кавадарци.

На полноќната велигденска литургија во црквата присуствуваше и градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев.

Најнови вести

Коронавирус