недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 26
home Вести

ФОТО: И Стево ги остави кондурите и се исели од Македонија

ФОТО: И Стево ги остави кондурите и се исели од Македонија

Откако Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски истакна дека би се иселил од својата држава доколку не би бил претседател, социјалните мрежи зовреа.

Денеска пак пред Претседателската вила „Водно“ беа оставени кондури со порака „И Стево ги остави кондурите и се исели од Македонија“.

Коронавирус