понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФOTO: Грмежи и врнежи вчерва во Македонија – во овие градови веќе има невреме

ФOTO: Грмежи и врнежи вчерва во Македонија – во овие градови веќе има невреме

Времето во текот на денот денеска во Македонија беше сончево и топло, со доумерен ветер претежно од северен правец.

Температурите се движеа од 21 до 30 степени. Во Скопје слично време со температури до 28 степени Целзиусови.

Метеоролозите јаваија врнежи грмежи попладнево во земјава.

Според приказот на „Акуведр“, може да забележите дека веќе во одредени градови има невреме. Погледнете:

Коронавирус