среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Граѓани сплотено одат кон Владата за да го искажат своето незадоволство од работата на власта предводена од Заев

ФОТО: Граѓани сплотено одат кон Владата за да го искажат своето незадоволство од работата на власта предводена од Заев

Огромна група граѓани во моментот сплотено се движи кон Владата на Република Македонија на големиот антивладин протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ.

Тие едногласно го изразуваат своето незадоволство од работата на власта предводена од премиерот Заев.

Инаку, граѓани од скоро целата држава организирано доаѓаат кон Скопје да го изразат своето незадоволство од состојбите во државата.

 

Коронавирус