вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Герила акција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Проект на Заев: Халуцинација наместо вакцинација

ФОТО: Герила акција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Проект на Заев: Халуцинација наместо вакцинација

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ синоќа направи герила акција во Државната болница во Скопје.

Имено тие со транспарент му испратија порака на Заев и СДСМ која гласеше:

„Проект на Заев: Халуцинација наместо вакцинација“

ЕУРО 2020

Македонија