недела, 28. мај 2023. Вести денес: 69
home Вести

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снежна покрива – улиците целосно завеани

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снежна покрива – улиците целосно завеани

Снежните врнежи низ цела држава го отежнаа и забавија патниот сообраќај, кој се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег, и со забрани и ограничувања за тешки товарни возила на планинските превои и дел од патиштата.

Граѓаните реагираа дека иако се подготвени да возат во зимски услови, надлежните не презеле мерки за расчистување на улиците.

Погледнете како изгледа главниот град под снежна покривка:

ФОТО: Дарко Попов/ МИА