недела, 4. декември 2022. Вести денес: 74
home Вести

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ноќна битка со пожарите во Велес

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ноќна битка со пожарите во Велес

„Канадерите“, кои цел ден се обидуваа да ги изгаснат пожарите што ја зафатија околината на Велес и езерото Младост, поради слабата видливост, се повлекоа во текот на ноќта, но битката со огнената стигија продолжува. Екипи на пожарникари од повеќе градови, како и граѓаните од околните места, активно се вклучија во гаснењето на пожарот, кој се прошири сè до автопатот Скопје – Велес.

Скопските пожарникари на „Фејсбук“ објавија фотографии од ноќната битка со огнената стихија во Велес. Како што информираат, пожарот на делот над патот за езерото Младост е 80 отсто изгаснат.

 

 

 

Најнови вести

Коронавирус