недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Груевски му се спротивстави на Џафери при носењето на неуставниот закон

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Груевски му се спротивстави на Џафери при носењето на неуставниот закон

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му ја зема картичката на собранискиот спикер Џафери додека ја отвораше точката за Законот за употреба на јазиците. Груевски се надвисна над него и во моментот кога Џафери го напушти столчето.

Откако Џафери даде пауза и стана да си оди, беше запрен од Груевски, при што дојде до мал физички контакт меѓу нив двајца. Собраниското обезбедување интервенираше.

 

Најнови вести