вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 47
home Вести

ФОТО: Филипче со часовник вреден 5 илјади евра

ФОТО: Филипче со часовник вреден 5 илјади евра

Министерот за здравство Венко Филипче во својата колекција има часовник кој речиси никој просечен граѓанин во оваа земја не може да си го дозволи со ниту една плата, па дури и од неостварената на Заев од 500 евра.

Станува збор за часовник од марката Омега кој на пазарот вреди околу 5 илјади евра.

Јавноста прашува дали часовникот Филипче го добил по заслуга за „справувањето“ со коронавирусот или пак самиот се почестил од платата.

Целосните спецификации на часовникот од марката Омега кој го поседува Филипче можете да ги погледнете ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус