понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 179
home Вести

ФОТО: Фијаско на владината прослава на Денот на независноста

ФОТО: Фијаско на владината прослава на Денот на независноста

Целосно фијаско се случува вечерва на владината прослава за Денот на независноста. Помпезно најавуваниот концерт кој се одржува на платото пред Владата на Република Македонија поминува со катастрофална посетеност, а судејќи по фотографиите на истиот присуствуваат неколку десетици души.

Исто така на официјалниот Јутјуб канал на Владата на Р.М каде што се пренесува целиот настан во живо има 24 гледачи.

Најнови вести

Коронавирус