сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Експлодираше автомобил на семафори во Скопје!

ФОТО: Експлодираше автомобил на семафори во Скопје!

Околу 15.20 часот, на булеварот „Митрополит Гологанов“, веднаш до студентскиот дом „Гоце Делчев“, на самите семафори експлодираше возило од типот „Ибица“, објави порталот „Фактор“.

Според сведоци на несреќата, нема повредени во возилото се запалило.

-Дојде пожарникарска екипа за пет минути и веднаш го изгаснаа возилото. Сите се обидовме да помогнеме. Предниот дел, кај моторот се беше запалено, за среќа нема повредени, велат очевидци на несреќата за Фактор.

Коронавирус