петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Џамбаски на Твитер ги извади бугарските корени на Радмила Шекеринска

ФОТО: Џамбаски на Твитер ги извади бугарските корени на Радмила Шекеринска

Бугарскиот Европратеник, Ангел Џамбаски, кој истовремено е потпретседател на партијата ВМРО-БНД, на својот Твитер профил објави фотографија  од писмо за кое тврди дека е сопственост на бабата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

-Ова е писмото испратено од бабата на Радмила Шекеринска, министерка за одбрана на РСМ, до директорот на одделот за пензии во кое бара помош. Забележете за што се борел нејзиниот покоен сопруг.

Коронавирус