среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Вести

ФОТО: Две лица загинаа во страшна несреќа вечерва во Македонија

ФОТО: Две лица загинаа во страшна несреќа вечерва во Македонија

Две лица го загубија животот во страотна сообраќајка кај гостиварското село Чајле, јавува ТВ Коха.

Од самите фотографии може да се забележи дека станува за тешка сообраќајна несреќа.

Aksident i rëndë në Çajlë të Gostivarit 2 persona të vdekur pas pak Televizioni koha live nga vendi i ngjarjes

Posted by Tv Koha – Tetovë on Sunday, December 27, 2020

Засега нема официјални информации од МВР.

Наскоро повеќе информации…

Qatar 2022