четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 118
home Вести

ФОТО: Дожд и грмежи во форма на невреме вечерва го зафати Скопје

ФОТО: Дожд и грмежи во форма на невреме вечерва го зафати Скопје

Силно невреме во моментов го зафаќа Скопје.

Дождот попратен со грмежи и засилен ветер во форма на невреме се движи од западниот дел на Македонија кон Скопје.

Инаку денеска голем дел од Босна и Херцеговина беше зафатено од силно невреме, а најпогодени беа Биљешево и Мордриње.

Пожарникарите се на терен и им помагаат на жителите да ја испумпаат водата од нивните дворови и куќи,а, а водата носела и автомобили, при што едно лице кое било во автомобилот е повредено. На неколку места силните дождови предизвикале и слечошта на патишата, а неколку улици биле затворени за сообраќај.

Коронавирус