недела, 5. јули 2020. Вести денес: 50
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ФОТО: Дива депонија во Карпош 4

ФОТО: Дива депонија во Карпош 4

На социјалната мрежа Фејсбук излегоа фотографии на кои јасно се гледа како камион истовара ѓубре на недозволено место.

Како што можевме да прочитаме локацијата е во скопската населба Карпош 4. Граѓаните апелираат до градоначалникот и до соодветните институции да превземат мерки против овие луѓе кои го со камион исфрлаат отпад на дива депонија.

фото: фејсбук

Парламентарни избори 2020