сабота, 17. април 2021. Вести денес: 15
home Вести

ФОТО: Директорка на училиште наредила да се отстрани симболот на „Сонцето од Кутлеш“

ФОТО: Директорка на училиште наредила да се отстрани симболот на „Сонцето од Кутлеш“

Сонцето од Кутлеш и пречи на директорката на основно училиште во Струга каде истото беше нацртано на игралиштето.

Извори на Курир велат дека директорката им наредила на служителите од игралиштето да го отстранат нацртаниот симбол.

Минатиот месец на повеќе места низ Македонија беа уништени симболи на Сонцето од Кутлеш, но друга млади лица повторно одлучија да ги нацртаат.

Коронавирус