петок, 25. септември 2020. Вести денес: 181
home Вести

ФОТО: Диполоматско возило удри во полицаец пред Влада

Полицаецот со возило на Итна помош е пренесен на прегледи во комплексот „Мајка Тереза“.
ФОТО: Диполоматско возило удри во полицаец пред Влада
слободен печат

Возило со дипломатски таблички денеска околу 15.20 минути удрило во еден од полицајците кои се распоредени пред зградата на Владата на Македонија, пренесува Слободен печат.

Според првичните информации, на повредениот полицаец прва помош му е дадена од неговите колеги. Полицаецот со возило на Итна помош е пренесен на прегледи во комплексот „Мајка Тереза“.

Коронавирус