понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 157
home Вести

ФОТО: Дете преку порака напишана во лифт ги „воспита“ возрасните

ФОТО: Дете преку порака напишана во лифт ги „воспита“ возрасните

Доказ дека ворасните може многу да научат од децата е и оваа фотографија која се појави на социјалните мрежи.

Детенце ги замолува возрасните кои живеат во неговата зграда да не пушат цигари во лифот.

-Јас сум дете и се возам во овој лифт. Твоите цигари ми пречат. Те молам да не пушиш тука. Благодарам, стои во пораката која се појави на социјалните мрежи.

Најнови вести

Коронавирус