вторник, 28. март 2023. Вести денес: 97
home Вести

ФОТО: Дедо Крсто е пронајден и вратен дома

ФОТО: Дедо Крсто е пронајден и вратен дома

87 годишниот дедо Крсто кој боледува од Алцхајмерова болест е пронајден и безбедно згрижен дома откако вчера преку социјалните мрежи се бараше помош за негово наоѓање.

Негова роднина на Фејсбук објави дека дедо Крсто се бара во околината на Тафталиџе, Козле, Карпош, Центар, а дека бил исчезнат повеќе од три часа.

За среќа, брзо потоа таа објави дека дедото е пронајден и вратен дома.

loading...