сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Дебакл на граѓанскиот собир на СДСМ во Скопје – не собраа ни 1000 луѓе

ФОТО: Дебакл на граѓанскиот собир на СДСМ  во Скопје – не собраа ни 1000 луѓе

Социјалдемократскиот сојуз вечерва во салата Борис Трајковски планираше да оддржи голем граѓански собир.

Имено судејќи по достапните фотографии, на СДСМ вечерва му се случи катастрофален дебакл додека свое обраќање имаше претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Тој не успеа да собере ниту 1000 луѓе на тој како што велат тие „голем обединувачки граѓански собир“.

Коронавирус