недела, 2. април 2023. Вести денес: 19
home Вести

ФОТО: Дали ќе имаме снег за Нова година?

ФОТО: Дали ќе имаме снег за Нова година?

Прогноза за тоа каков декември ќе имаме објави Accuweather.

Она што може да се забележи е дека месецот ќе донесе температури над нулата, така што дневните температури ќе бидат од 2 до 7 степени.

Последните два дена од оваа година ќе имаме температури од 6 степени, а на 31 декември ќе врне замрзнат дожд. Најава за снег нема. На 1 јануари ќе имаме сончево време. Пред Божиќ ќе имаме облачно време.

Најнови вести