среда, 7. декември 2022. Вести денес: 74
home Вести

ФОТО: Автомобилот превртен и смачкан- страшна несреќа утрово кај Карпалак

ФОТО: Автомобилот превртен и смачкан- страшна несреќа утрово кај Карпалак

Пред еден час се случила страшна сообраќајка кај Карпалак. Возило е превртено на кров, а засега не се знае како изгубило контрола и што точно се случило.

Не е познато ниту дали има повредени.

Фотографиите се поставени на Фејсбук страницата Ѕид на сообраќајниот срам.

Се очекуваат детали за оваа сообраќајна незгода.

 

Qatar 2022