понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 40
home Вести

ФОТО: Автомобил утрово влета во познато скопско кафуле

ФОТО: Автомобил утрово влета во познато скопско кафуле

Рано утринава автомобил влета во терасата на скопското кафуле Манда на почетокот на булевар „Партизански одреди“ кај семафорите со улицата „Даме Груев“.

Возачот од засега непознати причини изгубил контрола врз автомобилот.

Причинета е материјална штета, а според очевидци на настанот нема повредени.

Коронавирус