понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 70
home Вести

ФОТО: Автомобил излета во провалија попладнево во Македонија, пожарникари го извлекоа возачот

ФОТО: Автомобил излета во провалија попладнево во Македонија, пожарникари го извлекоа возачот

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа попладнево во струмичко.

-Денес, (сабота) 12.09.2020 година во 17.57 часот покрај патот Струмица-Цареви Кули во близина на месноста викана Двата пата, ТППЕ Струмица со 1 ПП техничко возило и 5 пожарникари интервенираше на спасување на возач од автомобил кој беше излетен во провалија, објави локалниот портал Струмица денес.

Со алпинистички јажиња и носила возачот е извлечен и предаден на екипа на брза помош.

Локални избори 2021