понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 77
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ФОТО: Автобус на „Дурмо турс“ и лани излетал од патот, го извлекувале со кранови и полиција

ФОТО: Автобус на „Дурмо турс“ и лани излетал од патот, го извлекувале со кранови и полиција

Автобус на „Дурмо турс“ и лани на 9-ти март излетал од пат.

Косовските медиуми тогаш известија за автобус на оваа компанија излизган на пат кон Приштина.

Косовскиот портал „Дреница прес“ на 9 март 2018 година информираше дека со полиција и кранови се извлекува автобус на „Дурмо турс“.