недела, 27. септември 2020. Вести денес: 108
home Вести

(ФОТО) Амбасадорот Тимоние ги покани своите пријатели да го гледаат пресот на Мицкоски

(ФОТО) Амбасадорот Тимоние ги покани своите пријатели да го гледаат пресот на Мицкоски

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, на неговиот личен фејсбук профил ги покани своите пријатели да ја проследат денешната пресконференција на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа прес конференција на која зборуваше за економијата во земјава за која рече дека тоне, сиромаштијата се зголемува, а стопанството трпи и оди во бездна и дека е потребно, како што рече, да се порази трулиот криминален систем на Зоран Заев.

Коронавирус