петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Вести

ФОТО: Алаѓозовски наместо на пратенички прашања си отишол во кафеана

ФОТО: Алаѓозовски наместо на пратенички прашања си отишол во кафеана

Министерот за Култура Роберт Алаѓозовски не присуствува на денешната седница на Собранието на Република Македонија, каде што на дневен ред се пратеничките прашања до владата од пратениците.

Фотографијата до која стигна Лидер покажува дека наместо да оди на седницата и да одговара на пратеничките прашања, министерот Алаѓозовски одлучил да си отиде на целодневно дружење со своите пријатели во кафеана.

Инаку, координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев, најави дека за време на паузите министрите ќе им бидат достапни на пратениците за неформални прашања и разговори. Но, Алаѓозовски воопшто не е во Собранието.

Најнови вести

Qatar 2022