четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 55
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Вести

ФОТО: Актуелен градоначалник агитира на терен

ФОТО: Актуелен градоначалник агитира на терен

Градоначалник на општина од Истокот денеска е фотографиран како активно на терен агитира за гласање во изборен молк.

Според информациите до кои дојдовте, актуелниот градоначалник бил забележан во едно ромско маало во рамки на општината, каде одел од куќа до куќа и агитирал.

Qatar 2022