вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Активирана и АРМ, Велес во пламен

ФОТО: Активирана и АРМ, Велес во пламен

Голем пожар попладнево избувна во близина на езерото Младост во Велес, кај село Отовица. Од пред пола час во гаснењето на пожарот се вклучи и хеликоптер.

Општина Велес апелира граѓаните да не се движат во близина на опожарените појаси околу езерото, а возачите кои минуваат на автопатот внимателно да управуваат со моторните возила бидејќи поради чадот е намалена видливоста на коловозот и го попречува безбедното одвивање на сообраќајот.“ -апелираат од Општината.

Извор: republika.mk

Најнови вести

Коронавирус