петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: 190 казни за сообраќајни прекршоци во Скопје, фатен возач со 2,90 промили алкохол

ФОТО: 190 казни за сообраќајни прекршоци во Скопје, фатен возач со 2,90 промили алкохол

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 190 мерки, меѓу кои 34 за возење без возачка дозвола, 25 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 10 мерки за управување возило под дејство на алкохол, 35 за непрописно паркирани возила и 20 мерки за неносење на лична заштита. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информираат од МВР.

Најнови вести

Коронавирус