сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Фокус: За законот за обвинителство ќе се гласа утре

Фокус: За законот за обвинителство ќе се гласа утре

Иако седницата на која требаше да се гласа за законот за јавно обвинителство беше закажана за денеска во 13 часот, сепак гласањето за овој закон ќе биде утре, пишува „Фокус“.

Седницата се уште не почнува, а партиски извори за Фокус велат дека гласањето за законот за обвинителство ќе биде утре, пред самото распуштање на Парламентот.

Коронавирус