недела, 18. април 2021. Вести денес: 31
home Вести

Финансиска полиција во домот на Јакимовски: Уште една политичка хајка за прикривање на владини скандали и притисок пред референдумот

Финансиска полиција во домот на Јакимовски: Уште една политичка хајка за прикривање на владини скандали и притисок пред референдумот

Финансиската полиција попладнево врши претрес во домот на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски во Скопје.

Од Финансиската полицијата наведуваат дека ќе соопштаат повеќе информации по завршување на акцијата.

 

 

Најнови вести

Коронавирус