петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Филипче замина, Беким Сали е новиот министер за здравство

Филипче замина, Беким Сали е новиот министер за здравство

Функцијата министер за здравство му ја предадов на д-р Беким Сали. Му посакувам успех и среќа во извршувањето на функцијата. Верувам дека ќе одговори на предизвиците кои ги наметна ковид пандемијата, но и на останатите сегменти од здравството. Верувам дека и во негов фокус ќе бидат грижата за пациентите, здравствените работници и транспарентноста кон медиумите, напиша на Фејсбук, Венко Филипче.

Најнови вести

Коронавирус