сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 10
home Вести

Филипче: Со масовна вакцинација до побрзо справување со пандемијата предизвикана од кронавирусот

Филипче: Со масовна вакцинација до побрзо справување со пандемијата предизвикана од кронавирусот

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот Фејсбук-профил апелираше граѓаните да се пријават за вакцинација со цел побрзо надминување на пандемијата предизвикана од коронавирусот.

– Сега е време да придонесеме за побрзо надминување на пандемијата со коронавирусот. Процесот на имунизација е пред нас и само со вакцинација на голем број граѓани ќе успееме да стекнеме колективен имунитет. Пријави се за вакцинација денес. vakcinacija.mk, напиша министерот Филипче.

Коронавирус