среда, 21. април 2021. Вести денес: 15
home Вести

Филипче со апел до граѓаните да даваат точни информации во епидемиолошките анкети

Филипче со апел до граѓаните да даваат точни информации во епидемиолошките анкети

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил апелира до граѓаните да даваат точни и целосни информации на епидемиолошките анкети.

– Лекарите се тука да се грижат за нас. Да бидеме искрени со нив и да даваме точни и целосни информации на епидемиолошките анкети. Одговорноста е наша, битката е заедничка. Од нас зависи, напиша Филипче.

Коронавирус