недела, 12. јули 2020. Вести денес: 28
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Филипче: Сметам дека недоволно се санкционираат прекршувањата на мерките

Филипче: Сметам дека недоволно се санкционираат прекршувањата на мерките

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на ТВ 24 рече тој тој лично смета дека недоволно се санкционираат прекршувањета на мерките за заштита од корона вирусот.

-Лично сметам дека недоволно се санкционира. Институциите треба поинтензивно да работат на терен да ги идентификуваат ваквите прекршоци. Мора граѓаните кои не ја почитуваат мерката да сфатат дека тоа е сериозна закана не само за нив, туку и по јавното здравје, вели Филипче.

Парламентарни избори 2020