понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 134
home Вести

Филипче: Секаде во светот се соочуваат со исти проблеми како нашите

Филипче: Секаде во светот се соочуваат со исти проблеми како нашите

Министерот за здравство Венко Филипче во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека насекаде низ светот, со мал исклучок, се соочуваат со истите проблеми како и ние.

„За жал секаде во светот во навистина многу малку земји, со исклучоци вакцините не пристигнуваат ниту со посакуваната, ниту со потребната брзина. Сепак станува збор за еден нов продукт, за почеток на производство. Буквално сите земји се соочуваат со истиот проблем и со истиот предизвик“, објаснува Филипче.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија