понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 145
home Вести

Филипче се вакцинираше – еве со која вакцина се вакцинираше

Филипче се вакцинираше – еве со која вакцина се вакцинираше

Министерот за здравство Венко Филипче, ја прими вакцината против Ковид-19. Филипче се вакцинираше во најголемиот вакцинален пункт во земјава, салата „А1 Борис Трајковски“.

Министерот во 13:30 часот во Владата ќе одржи прес-конференција, на која ќе ги соопшти најновите детали за коронавирусот во земјава.

Вчера се вакцинираше и премиерот Зоран Заев.

Инаку и двајцата се вакцинираа со Синофарм, а Фелипче најави и дека сите владини функционери ќе вакцинираат со истата вакцина.

 

ЕУРО 2020

Македонија