четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Вести

Филипче руши рекорди: 935 новозаболени од коронавирус, 421 во Скопје

Филипче руши рекорди: 935 новозаболени од коронавирус, 421 во Скопје

935 новозаразени од коронавирус денес во Македонија.

И денес црна статистика во нашата држава, 935 новозаразени, а речиси половина се од Скопје.

Венко Филипче руши рекорди од ден на ден, опозицијата секојдневно бара негова оставка, поради како што велат неспособноста на министерот.

Најнови вести

Коронавирус