сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Вести

Филипче објави видео од неговата вакцинација и повика сите да се вакцинираат

Филипче објави видео од неговата вакцинација и повика сите да се вакцинираат

Министерот за здравство Венко Филипче, кој вчера се вакцинираше со кинеската вакцина Синофарм, денеска објави видео преку кое апелира до граѓаните да се пријавуваат во системот за вакцинација.

-Вакцинацијата ја спроведуваме брзо и ефикасно онака како што ветивме. Сега е потребно масовно да се вакцинираме за да го победиме вирусот. Пријави се на www.vakcinacija.mk
#ВакцинирајСе, напиша Филипче на Фејбук.

Најнови вести

Коронавирус