вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Филипче: Новинарите можеби ќе бидат дел од скринингот за Ковид 19

Филипче: Новинарите можеби ќе бидат дел од скринингот за Ковид 19

Медиумските работници може да бидат земени предвид за скрининг за коронавирус, иако во иницијалниот план не беа ставени на Комисијата за заразни болести.

Вака министерот за здравство, Венко Филипче одговори на прашањето на Слободен печат дали и новинарите и медиумските работници ќе бидат вклучени во скринингот за коронавирус во кој се вклучени полицијата, вработените во градинките и други категории на граѓани кои имаат голем број контакти со граѓани, поради природата на својата професија.

-Сметам дека и од оваа интензивна комуникација видовме дека се сосема коректни и добро се придржуваат до превентивните мерки, рече Филипче.

Парламентарни избори 2020