сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Филипче: Нема потреба од полициски час

Филипче: Нема потреба од полициски час

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 160 нови заболени со коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се намалува бројот на лицата кои се хоспитализираат во болниците.

Министерот смета дека во земјата нема да има потреба од повторно воведување на рестриктивни мерки, како полицискиот час во Србија кој претседателот Александар Вучиќ го најави за петок од 18 часот.

Коронавирус