понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 149
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Вести

Филипче: Најдобро е средбата Македонија-Косово да се одигра без присуство на публика

Филипче: Најдобро е средбата Македонија-Косово да се одигра без присуство на публика

Министерот за здравство, Венко Филипче одговарајќи денеска на новинарски прашања на прес-конференцијата за коронавирусот потенцираше дека најдобро е средбата од Лигата на нациите Македонија – Косово да се одигра без присуство на публика бидејќи ќе има големо присуство на гости од странство.

Филипче исто така информираше дека препораката за играње спортски натпревари без гледачи ќе биде продолжена до 13. март.

Најнови вести

Коронавирус