петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Вести

Филипче: Мајката и синот од Велес починале во март, а не во јануари

Филипче: Мајката и синот од Велес починале во март, а не во јануари

Заврши увидот на Институтот за судска медицина на мајката и синот кои беа најдени починати во нивниот дом во Велес.

Според сите анализи состојбата на телата, амбиенталните услови, сите информации кои ги добија докторите од Институтот констатирано е дека смртта настапила три до пет недели од моментот на пронаоѓање, што е во текот на март, а не во јануари како што иницијално беше споменато, истакна на онлајн прес-конференцијата министерот за здравство Венко Филипче.

Посочи дека согласно тоа нема интерес да се прават дополнителни истражување, но, продолжува работата во однос на причината за нивната смрт.

Најнови вести

Qatar 2022