петок, 18. септември 2020. Вести денес: 115
home Вести

Филипче им препорача на граѓаните: Свирете на инструмент

Филипче им препорача на граѓаните: Свирете на инструмент

Министерот за здравство Венко Филипче сподели видео со препораки како граѓаните да се грижат и да го зачуваат менталното здравје. Во него, меѓу другото, препорачува граѓанитеда не гледаат многу вести и да свират на инструмент.

„Ограничете го времето за гледање вести, одржувајте контакт со блиските, хранете се здраво, не пијте многу алкохол, вежбајте, негувајте позитивни чувства и релаксирајте, се едни од чекорите до добро ментално здравје во време на самоизолација поради пандемијата предизвикана од коронавирус,“ се дел од другите совети од најновото видео на Филипче.

Коронавирус