сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Вести

Филипче донесе одлука ќе се вакцинира – еве кога

Филипче донесе одлука ќе се вакцинира – еве кога

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утре петок (07.05.2021) во 12:00 часот, на вакциналниот пункт во А1 СЦ Борис Трајковски ќе се вакцинира против Ковид 19.

Заинтересираните медиуми да бидат пред Спортскиот центар најдоцна до 11:40 часот.

По вакцинацијата предвидено е министерот Филипче да даде изјава за медиумите, стои во соопштението од Министерството за здравство.

Најнови вести

Коронавирус