понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 8
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Фијаско, народот не верува во Заев: Му дојдоа само 2.000 луѓе на неговиот марш (ФОТО)

Фијаско, народот не верува во Заев: Му дојдоа само 2.000 луѓе на неговиот марш (ФОТО)

„Маршот за правдата“ на СДСМ доживеа вистинско фијаско. Слабата посетеност е доказ дека народот веќе не верува во Зоран Заев, неговата парија и нивните политики.

Како и другите градови, од кои се носеа луѓе со автобуси, така и Скопје, не излезе за Заев. И покрај притисоците, заканите и уцените на маршот имаше мал број на поддржувачи.

Разочарани лица меѓу марширачите и нервоза меѓу раководството е вистинската слика за опис на маршот за правдата на власта.

Парламентарни избори 2020