вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 91
home Вести

Фијаско на кампањата: Никој не дојде на дебатата за референдумот на Антички театар во Охрид

Фијаско на кампањата: Никој не дојде на дебатата за референдумот на Антички театар во Охрид

Вистинска брука пред министерот за Европа при германското МНР, Михаел Рот, пишува Охрид1.

На Антички Театар во Охрид во моментов како дел од кампњата за референдумот тече дебата на која присуствува минситерот за надворешни работи Никола Димитров, Градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, Јани Макрадули, како и германскиот министер за Европа Михаел Рот.

Античкиот театар е празен, а во публиката седат вработени во општинската админситрација кои стојат и глумат публика.

Се погласни се коснтатациите на аналитичарите дека референдумот во Охрид е пред колапс, и дека власта ќе мора или да прави фалсификат или да се соочи со фијаско во градот Охрид.

Коронавирус