недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Вести

Февруари 2021 ќе биде посебен, а еве и зошто

Февруари 2021 ќе биде посебен, а еве и зошто

Луѓето на социјалните мрежи забележаа нешто интересно за февруари 2021 година.

Од денеска месецот започнува во понеделник и завршува во недела, така што календарите (кои започнуваат во понеделник и завршуваат во недела) изгледаат „многу смирувачки“, пишуваат твитерџиите.

„Погледнете колку е смирен февруари 2021 година“, стои во објавата на Твитер што им се допадна на скоро половина милион луѓе.

„Совршен. Совршен и краток, особено по јануари, кој трае со години“.

„Ова е сонот на секој перфекционист“, се само некои од коментарите, а имаше и такви кои се пошегуваа:

„Претпоставувате дека воопшто ќе го доживееме февруари 2021 година? ”

Сепак, имаше и такви кои се побунија. „Мојот календар започнува со недела“, напишаа.

„Штета, тогаш ќе мора да тагувате до февруари, додека другите ќе уживаат во тоа“, одговори авторот на твитот.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија